Jak dojść do Miłosza (w 20 krokach)

miloszpietak

16 października 1814 roku, w kościele parafialnym w Wąchocku, Jacenty Kolasiński herbu Kojen bierze ślub z Teklą Ogonowską vel. Ogunowską, córką Walentego Ogonowskiego herbu Ogończyk i Zofii Ogonowskiej, z domu Jarosieńskiej. Córką Jacentego i Tekli była Agnieszka, matka Antoniego, który był ojcem Józefy, która była matką Zofii, która była matką Stanisława – mojego ojca.

Siostrą Tekli Kolasińskiej była Anna Ogonowska, urodzona prawdopodobnie pod koniec XVIII wieku. 26 lutego 1816, również w Wąchocku, wyszła ona za urodzonego w 1790 roku Michała Pisarzewskiego. Niedługo później (prawdopodobnie w 1817) urodził się ich syn Piotr, ochrzczony w Krynkach. W 1843 roku, w parafii Błaszki w dawnym powiecie kaliskim, Piotr ożenił się ze Stanisławą Kiedrowską (ur. 1814). Owocem ich związku było dziewięcioro dzieci, w tym urodzona w 1847, w Warszawie, Aurelia Stanisława Pisarzewska.

1 lutego 1887, w Dzierzgowie (obecnie województwo mazowieckie), Aurelia Pisarzewska wychodzi za mąż za Ludwika Rajmunda Karola Duczymińskiego z Duczymina h. Rogala. Jego matką była, urodzona 12 marca 1812 roku (Kamienica, par. Sobowo), Konstancja Tekla Koziebrodzka z Koziebród h. Boleścic, córka Onufrego Anastazego Koziebrodzkiego z Koziebród h. Boleścic (ur. 1774 w Kamienicy par. Sobowo) i Elżbiety Estery Zielińska z Zielonej h. Świnka (ur. 1774 w Koźniewie Wielkim).

Siostrą Konstancji była, urodzona 29 grudnia 1813 w Rycicach, Julia Tekla Koziebrodzka z Koziebród h. Boleścic. W 1832 roku, wyszła ona za Pawła Józefa Klickiego z Klic h. Prus, urodzonego 25 stycznia 1802 roku w Jarlutach Małych. Jego ojcem był urodzony prawdopodobnie ok. 1760 roku, Franciszek Klicki z Klic h. Prus. Ojcem Franciszka był zaś Józef Klicki z Klic h. Prus, urodzony prawdopodobnie ok. 1720 roku.

Prawdopodobnie ok. 1730 roku, na świat przychodzi córka Józefa Klickiego, Aniela Klicka z Klic h. Prus. Wyszła ona za mąż za Ludwika Dzwonkowskiego z Dzwonka h. Przeginia. Ok. 1760 roku, rodzi się ich córka, Salomea. Ok. 1780 roku, Salomea wychodzi za mąż za Floriana Syrucia (Siruć, Sieruć) herbu Doliwa, sędziego ziemiańskiego i ziemskiego kowieńskiego w latach 1792-1794, posła powiatu kowieńskiego na Sejm Czteroletni w 1790 roku i członka Zgromadzenia Przyjaciół Konstytucji Rządowej. Jego bratem jest, urodzony prawdopodobnie około 1750 roku, Michał Syruć h. Doliwa.

Prawdopodobnie ok. 1800 roku, Michał Syruć h. Doliwa żeni się z Józefą Hauman. W 1809 roku, w Syrutyszkach w powiecie kowieńskim rodzi się ich syn, Szymon Syruć h. Doliwa. Szymon ożeni się dwukrotnie – pierwszy raz, ok. 1830 roku z Eufrozyną Korwin-Kossakowską z Kossaków h. Ślepowron, drugi raz, ok. 1860 roku z Weroniką Bogdanowicz.

W 1863 roku, na świat przychodzi córka Szymona i Weroniki, Józefa Syruć h. Doliwa. Ok. 1880 roku, wyjdzie ona za mąż za Zygmunta Kunata h. Topór, urodzonego w 1858 roku w Krasnogrudzie niedaleko Sejn. W 1887, na świat przychodzi ich córka – Weronika Kunat h. Topór. Ok. 1910 roku, Weronika bierze ślub z Aleksandrem Miłoszem h. Lubicz, urodzony w 1883 roku w Rydze.

30 czerwca 1911 w Szetejniach na Litwie rodzi się pierwszy syn Aleksandra Miłosza h. Lubicz i Weroniki Kunat h. Topór.

Rodzice nadają mu imię Czesław.Kategorie:Źródła

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: